Sausio 30 dieną TŪM programos ilgalaikio integruoto projekto “Pažink Švenčionėlius” grupė dalyvavo pamokoje -susitikime „Švenčionėliuose aš...“ su Lietuvos kariuomenės dimisijos pulkininku leitenantu, Lietuvos žurnalistų sąjungos nariu Povilu Šimkavičiumi. Susitikimo metu svečias papasakojo apie savo gyvenimą, ryšius su Švenčionėliais, pasidalijo kūrybine patirtimi, atsakė į mokinių klausimus bei padovanojo gimnazijai knygų.
2025 m. sausio 30 d., ketvirtadienis
2025 m. sausio 29 d., trečiadienis
Pamoka-susitikimas "Kitoks žvilgsnis į Švenčionėlius" su MIŠKO UOSTO nariais
2024 m. gruodžio 12 d. gimnazijoje 8a klasės mokiniai, vykdydami Tūkstantmečio mokyklų programos (TŪM) ilgalaikio integruoto projekto „Pažink Švenčionėlius“ veiklas, dabar pakvietė į susitikimą „Kitoks žvilgsnis į Švenčionėlius“ su miestelyje įsikūrusios kūrybininkų bendruomenės „Miško uostas“ nariais Aurimu Ražanausku ir Ieva Ginkevičiūte. Renginio metu svečiai dalinosi savo patirtimis, pasakojo apie kūrybos ir bendruomenės puoselėjimo svarbą mažame miestelyje. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas ir veiklas, gilindami žinias apie savo gimtąjį miestą bei pasisemdami naujų idėjų jo puoselėjimui.
Pamoka-susitikimas "Švenčionėlių miesto istorija" su Ramune Čebručenko
2024 m. gruodžio 11 d. gimnazijoje 8a klasės mokiniai, vykdydami TŪM projektą tęsė ilgalaikio integruoto projekto „Pažink Švenčionėlius“ susitikimus su miestelio žmonėmis ir susitiko su knygų autore, tautodailininke, dailės mokytoja Ramune Čebručenko. Viešnia papasakojo apie Švenčionėlius nuo jų įkūrimo iki Antrojo pasaulinio karo, pasakojimas buvo gausiai iliustruotas senomis miestelio nuotraukomis.
2025 m. sausio 28 d., antradienis
Kūrybinės dirbtuvės „Mano miestas - Švenčionėliai“
Sausio 28 d. 8a klasės mokiniai tęsė TŪM programos ilgalaikio integruoto projekto “Pažink Švenčionėlius” veiklas. Šiandien jie dalyvavo mokytojos Alfredos Karovackienės organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Mano miestas - Švenčionėliai“ su mūsų gimnazijos alumne Orinta Politaite. Mokiniai ant molio lentelių raižė mūsų miesto pastatų vaizdus ir juos dekoravo angobais (spalvotas molis).
Dėkojame Orintai, dalinamės mokinių sukurtais darbais ir dirbtuvių akimirkomis:
Švenčionėliai – mano gimtasis miestas
2025 m. sausio 23 d. 6 a klasės mokiniams pamoką- susitikimą „Švenčionėliai – mano gimtasis miestas“ pagal TŪM ilgalaikį integruotą projektą „Pažink Švenčionėlius“ vedė IIb klasės mokinys Robertas Čebručenka. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie svarbiausius miestelio objektus, kurių būtinai reikėjo nutiesus geležinkelį, pastačius vandens bokštą, depą garvežiams ir stotį. Todėl vieni iš pirmųjų atsirado cerkvė ir geležinkelininkų klubas, vėliau kūrėsi kiti objektai. Mokiniai aktyviai klausėsi, dalyvavo viktorinoje, žiūrėjo filmuką, reflektavo. Mokytojos Asta Činčikienė, Zita Karneckienė ir Alfreda Karovackienė labai žavėjosi ne tik pasakojimu apie Švenčionėlius, bet dar ir tuo, kad Roberto pamoka atitiko visus šiuolaikinės pamokos kriterijus: buvo ir sudominimas, ir pasakojimas, IKT naudojimas, tarpiniai įsivertinimai ir refleksija. Nuostabi pamoka!
2025 m. sausio 14 d., antradienis
„Pasivaikščiojimas po Švenčionėlius“


2025 m. sausio 4 d., šeštadienis
Metodinėje dienoje „TŪM ir mokyklos pažanga“
Tūkstantmečio
mokyklų projekto (TŪM) keturių sričių koordinatorės - lyderystės srities
koordinatorė Daiva Veronika Kašina, įtraukiojo ugdymo srities koordinatorė Asta
Činčikienė, STEAM srities koordinatorė Daiva Gaidamavičienė ir kultūrinio
ugdymo srities koordinatorė Zita Karneckienė - rajono metodinės dienos „TŪM ir mokyklos pažanga“ renginyje 2025 m. sausio 3
d. pristatė pažangos plano veiklas, pasidžiaugė, kas jau nuveikta, ir
papasakojo, kas dar planuojama nuveikti.
https://view.genially.com/676e410dc0a52fc3281cab27/presentation-ku-skmg
2025 m. sausio 1 d., trečiadienis
Nalšios muziejuje
Gruodžio 10 d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos 2b klasės auklėtiniai su mokytoja Sigita Pavliukevičiene lankėsi Nalšios muziejuje. Jie smalsiai apžiūrėjo visas muziejaus sales ir veikiančią fotografijų parodą "Adutiškio moterys". (GérardOuldbabaali) Mokytojos paskatinti vaikai domėjosi ne tik savo krašto istorija, bet ir nematerialiuoju paveldu - šiuo atveju sutartinėmis. Mokiniai išmoko naujų, jiems dar negirdėtų sutartinių. Keletą sutartinių vaikai giedoti jau mokėjo.
Parodos autorius buvo sujaudintas nusiųstomis jam nuotraukomis ir filmuota medžiaga iš šios edukacijos "Esu laimingas matydamas ir girdėdamas šiuos vaikus dainuojančius mano nuotraukų apsuptyje. Man tai didelis pasisekimas ir istorinis perdavimo momentas tarp šių dainuojančių moterų" (Gérard Ouldbabaali)